Pakiet oprogramowania Drive View 7 pozwala na konfigurację, programowania, monitoring i obsługę falowników dostępnych w ofercie firmy LG. Podstawowym wymogiem, aby móc wykorzystać oprogramowania Drive View do wspomnianych celów jest wsparcie dla protokołu Modbus-RTU lub LS485 przez dany model falownika.

DriveView 7 – Funkcje

Korzystanie z opisywanego pakietu oprogramowania jest niezwykle przydatne w sytuacji gdy w firmie znajduje się wiele falowników – wówczas podłączając się do tak stworzonej sieci z laptopem z zainstalowanym softem DriveView możemy w wygodny sposób nadzorować i konfigurować wszystkie falowniki z jednego miejsca.

Co równie istotne pakiet oprogramowania DriveView7 jest dostępny całkowicie za darmo, a jego najnowszą wersję można pobrać ze strony producenta.

Kopiowanie Parametrów Falownika

Poza wspomnianym już w pierwszym akapicie tego artykułu możliwościami opisywanego oprogramowania warto jeszcze wspomnieć o możliwości zapisu konfiguracji parametrów danego falownika na dysku twardym komputera i możliwości szybkiego przeniesienia tej konfiguracji do pamięci innego przemiennika. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się w przypadku producentów maszyn OEM, a także przy przeprowadzaniu czynności serwisowych, gdy zachodzi konieczność podmiany jednego falownika na inny w możliwie najkrótszym czasie.

Sterowanie Falownikiem Za Pomocą DriveView